Naši koraci – godišnjak OŠ E. Kumičića – V. Gorica

Nakladnik: • Godina izdanja: 1999. • Biblioteka: Nakladnički projekt HRVATSKO ŠKOLSTVO, POSEBNA IZDANJA

•  Glavni urednik: Ante Selak
•  Godina izdanja: 1999.  
•  Uvez: meki  
•  Dimenzije: 21 x 19 cm  
•  Broj stranica: 132
•  Cijena: rasprodano  •

U ovo vrijeme prošle godine imali smo čast predstaviti velikogoričkoj prosvjetnoj i široj javnosti fotomonografiju – Moja škola, o
osnovnoj školi Eugena Kumičića u Velikoj Gorici. U prepunoj dvorani Doma kulture knjigu su predstavili i o njoj govorili mr. Stjepan Puškar, ravnatelj škole, Ružica Cigetić, prof., školska pedagoginja te mr. Ante Selak, uime nakladnika Pergamene i Školskih novina.
Predstavljanju našeg prvijenca nazočili su i direktor Školskih novina Ivan Rodić, a posebnu nam je čast, svojim dolaskom, ukazao i Ivan Janeš, prof. – pomoćnik ministra prosvjete i športa, koji je uz čestitke učenicima, učiteljima i roditeljima, govorio i o bitnim značajkama hrvatske školske politike. Učenici naše škole, pod vodstvom Nade Zeljković prof. glazbene kulture, izveli su tom prigodom kulturno-umjetnički program, a desetak učenika čiji su se radovi našli u knjizi, predstavili su sebe i svoja literarna ostvarenja. Zahvaljujemo ovom prilikom svima koji su na bilo koji način pomogli stvaranju prve i do ovog trenutka jedine cjelovite publikacije o našoj školi – njenim učenicima i roditeljima te prosvjetnim djelatnicima koji su sve svoje pedagoško umijeće, svoju ljudsku toplinu i ljubav ugradili u tisuće učenika kroz 25-godišnju povijest OŠ Eugena Kumičića u Velikoj Gorici.  (Iz proslova)

Mr. Stjepan Puškar, ravnatelj OŠ E. Kumičića